Kas yra kompiuterinė diagnostika?
Kompiuterinė diagnostika – kam jos reikia?
Dažnai interneto erdvėje – socialiniuose tinkluose, automobilių mėgėjų forumuose tenka matyti daug temų kur vairuotojai apibūdina automobilyje atsiradusius neigiamus simptomus, arba įkelia nuotrauką kurioje matosi prietaisų skydelyje deganti „check engine“ arba abs sistemos lemputė ir tikisi sulaukti atsakymo kurią konkrečiai detalę pasikeisti arba remontuoti, kad jų automobilis vėl važiuotų be problemų, o apie gedimą pranešančios lemputės užgestų. Dažniausiai po įkeltu klausimu žmonės rašo savo pasiūlymus ką keisti. Atrodytų, kad nieko blogo, anaiptol – gerai kai žmonės stengiasi padėti kitiems. Bet… Dažniausiai žmonės nurodo tik tai kas buvo atsitikę būtent jų automobiliui, o tai nereiškia, kad tai galioja ir klausimą uždavusio asmens transporto priemonei. Blogiausia, kad tuomet žmogus prisiskaitęs patarimų pradeda keisti viską iš eilės, o problema kaip nedingsta taip nedingsta, o pinigai detalėms išleidžiami. Protingiausias patarimas šioje situacijoje, prieš keičiant viską iš eilės, būtų paprastas – kompiuterinė diagnostika.
Automobilio kompiuterinė diagnostika dažniausiai parodo kur yra problema, o prieš keičiant detalę visuomet galima ją papildomai patikrinti ir įsitikinti 100 procentų, kad tikrai gedimas yra šioje vietoje.
Ar galima pasitikėti kompiuterine diagnostika?
Tikriausiai ne vienam vairuotojui anksčiau ar vėliau kyla klausimas „ar tikrai ta diagnostika tiesą rodo ir nemeluoja“? Daugumai tokie klausimai kyla po to kai teko kartą ar kelis apsilankyti pas neaiškios reputacijos „meistrus“ kurie tik perskaitė ir galbūt užrašė ant lapelio klaidas, esančias automobilio kompiuteryje, ir išsiuntė žmogų remontuotis automobilio kitur, patys daugiau nieko netikrinę ir aišku garantijos už savo „darbą“ nesuteikę. Tokiu atveju kalta ne kompiuterinė diagnostika, o meistras kuris ją atliko.
Atsakingai savo darbą atliekantis meistras niekada neišsiųs kliento su klaidos kodu užrašytu ant lapelio, kaip ir nepasakys, kad „diagnostika nieko nerodo“. Tinkamai atliekama kompiuterinė diagnostika visuomet „užves ant kelio“ meistrą ir jis žinos kur ieškoti problemų. Na, o jei meistras teigia, kad „diagnostika nieko nerodo“ tai dažniausiai reiškia tik vieną – meistras nepakankamai patyręs šioje vietoje ir jums derėtų pasiieškoti kito. Be abejo būna atvejų, kai tik prijungus diagnostinį kompiuterį, yra sudėtinga iškart nustatyti gedimą net ir patyrusiam diagnostikui. Tokiu atveju automobilį tenka palikti ilgesniam laikui (nuo keletos valandų iki keletos dienų), kad meistras galėtų atlikti išsamesnius patikrinimus ir surasti problemą bei tinkamai ją pašalinti.
Ko kompiuterinė diagnostika negali padaryti ir nepadarys?
Labai dažnai, iš žmonių kurie nėra daug domėjęsi autodiagnostikos galimybėmis, tenka išgirsti klausimų, o kartais net ir teiginių teigiančių, kad „prijungus diagnostiką galima padaryti kone viską“. Taip tikrai nėra. Kompiuterinė diagnostika yra skirta automobilio gedimų paieškai, o ne įvairiems kitiems darbams. „Pajungta diagnostika“ netgi nesutaisys Jūsų automobilio! Pabandysiu apžvelgti keletą populiariausių mitų apie kompiuterinę diagnostiką:
Automobilio ridos atsukimas/tikros ridos nustatymas – su įranga kuri yra skirta automobilio diagnostikai, ridos atsukti tikrai nepavyks. Kodėl? Nes ridos korekcijoms yra skirta visai kitokio tipo įranga ir kitokios technologijos. Kalbant apie „tikros“ ridos nustatymą (populiaru tada kai žmonės perka kitą automobilį) reikia paminėti vieną esminį dalyką – jei rida atsukta profesionaliai, tokiu atveju dažnai išvis net neįmanoma nustatyti ridos koregavimo fakto. Suprasti, kad rida buvo koreguota galima tik tokiu atveju jei ją koregavęs žmogus nepasistengė iki galo atlikti savo darbo ir nepasirūpino „įkalčių sunaikinimu“. Tokiu atveju patyręs meistras gali pastebėti ridos klastojimo faktą su diagnostine įranga.
Neužsivedančio automobilio užvedimas – ne kartą, atliekant diagnostiką neužsivedančiam automobiliui yra tekę išgirsti klausimą arba netgi prašymą – „o jūs su kompiuteriu negalėtumėte užvesti automobilio?“. Išgirdus tokį klausimą tenka klientui paaiškinti, kad diagnostinis įrenginys nėra stebuklinga dėžutė, o kompiuterinė diagnostika tai nėra magija ir jei automobilis nesiveda pavyzdžiui dėl alkūninio veleno daviklio, arba starterio gedimo, tai kompiuteris tos detalės nesuremontuos ir neatnaujins.
Automobilio remonto darbai – dažnai atsiranda klientų, galvojančių, kad kompiuteris suremontuos automobilį. Taip tikrai nėra. Kompiuteris nepakeis sugedusių detalių Jūsų automobilyje, kaip ir nesulituos nutrūkusio laido. Visą tai reikės padaryti meistrui, o kompiuteris šiuo atveju tik padės nustatyti problemą.
Pabaigai
Tikriausiai perskaitę čia pateiktą informaciją jau supratote, kad kompiuterinė diagnostika tai procesas nuo kurio prasideda kone kiekvieno automobilio gedimų paieška ir remontas. Todėl jei norite, kad Jūsų automobiliu būtų tinkamai pasirūpinta, kreipkitės Jums patogiausiu būdu – telefonu +37063838004 arba elektroniniu paštu info@diagnostikas.lt ir aptarsime viską detaliau.
Sėkmės prižiūrint ir eksploatuojant savo automobilius!
Su pagarba – diagnostikas.lt